Адно акно

Асноўнымі прынцыпамі ажыццяўлення адміністрацыйных працэдур з'яўляюцца: законнасць, роўнасць зацікаўленых асоб перад законам, прыярытэт інтарэсаў зацікаўленых асобаў, адкрытасць адміністрацыйнай працэдуры, аператыўнасць і даступнасць адміністрацыйнай працэдуры, заяўны прынцып аднаго акна, супрацоўніцтва пры ажыццяўленні адміністрацыйных працэдур.

Заяўны прынцып аднаго акна - зварот зацікаўленага асобы з заявай у адзін упаўнаважаны орган з прыкладаннем дакументаў і (або) звестак, неабходных для ажыццяўлення адміністрацыйнай працэдуры, якія могуць быць прадстаўлены толькі зацікаўленым тварам.

Пры звароце грамадзяніну неабходна прадаставіць толькі мінімальны пакет дакументаў для ажыццяўлення адміністрацыйнай працэдуры. Астатнія дакументы, неабходныя для ажыццяўлення адпаведнай адміністрацыйнай працэдуры запытваюцца спецыялістам выконваючай арганізацыі, а таксама могуць быць прадстаўлены грамадзянінам самастойна.

Да ведама грамадзян:

Кніга заўваг і прапаноў знаходзіцца ў кабінеце №2, тэлефон +375 17 777 77 77
Адказны за вядзенне кнігі заўваг і прапаноў Пятрова Наталля Іванаўна, сакратар установы адукацыі.

Папярэдняе кансультаванне грамадзян і (або) папярэдні запіс на прыём да кіраўніка ўстановы адукацыі ажыццяўляецца сакратаром установы адукацыі Пятровай Наталляй Іванаўнай (кабінет 2):
- Па тэлефоне +375 17 777 77 77
- Па электроннай пошце ---@edu.by

Для таго, каб скарыстацца магчымасцю запісацца на прыём праз Інтэрнэт, трэба абавязкова пазначыць наступныя звесткі:
- Прозвішча, імя, імя па бацьку
- Адрас
- Тэлефон
- Адрас электроннай пошты
- Кароткі змест заявы
- Куды раней звярталіся па дадзеным пытанні
- Ці маецца перапіска, якія патрабаванні з заяўленых не выкананы

Просім звярнуць увагу на паўнату што прадстаўляюцца звестак, якія неабходныя для падрыхтоўкі да прыёму.

Ананімныя звароты, калі ў іх няма паведамленняў пра злачынства, разгляду не падлягаюць.

Пісьмовы запыт пры наведванні ўстановы адукацыі можна пакінуць у кабінеце № 2 ў сакратара Пятровай Наталлі Іванаўны.

Электронное обращение

РУКОВОДСТВО ГЛАВНОГО УПРАВЛЕНИЯ ОБРАЗОВАНИЯ ГОМЕЛЬСКОГО ОБЛИСПОЛКОМА
г. Гомель, ул. Крестьянская, 14

Начальник СМИРНОВ Руслан Иванович
Телефон: +375 232 35-71-23
Факс: +375 232 35-71-81

Государственного учреждения образования  "Средняя школа № 15 г.Мозыря имени генерала Бородунова Е.С."

приемная, директор Троян Сергей Вячеславович 22-65-17

адрес электронной почты:  mozsh15@mail.gomel.by или scola152012@yandex.by

Отдел образования Мозырского райисполкома

Вся информация здесь

Главное управление образования Гомельского облисполкома:

ГРАФИК ПРИЕМА ГРАЖДАН ПО ЛИЧНЫМ ВОПРОСАМ В УЧРЕЖДЕНИИ

Троян Сергей Вячеславович директор школы

среда 14.00-20.00

Нежикова Светлана Ивановна заместитель директора по учебной работе

четверг 14.00-20.00

Мишкова Александра Викторовна заместитель директора по учебной работе

понедельник 14.00-20.00

Бардыга Людмила Владимировна

заместитель директора по учебной работе

вторник 14.00-20.00

Корж Галина Петровна заместитель директора по воспитательной работе

пятница 14.00-20.00

НОРМАТИВНЫЕ ДОКУМЕНТЫ, РЕГЛАМЕНТИРУЮЩИЕ РАБОТУ ПО ОБРАЩЕНИЯМ ГРАЖДАН

Порядок рассмотрения обращений граждан и юридических лиц регулируется Законом Республики Беларусь от 18 июля 2011 г. № 300-з "Об обращениях граждан и юридических лиц", Указом Президента Республики Беларусь от 15 октября 2007 г. №498 "О дополнительных мерах по работе с обращениями граждан и юридических лиц" и другими актами законодательства.

Директива Президента Республики Беларусь от 27 декабря 2006 года № 2 "О дебюрократизации государственного аппарата и повышении качества обеспечения жизнедеятельности населения".

Постановление Совета Министров Республики Беларусь от 16 марта 2005 года № 285 "О некоторых вопросах организации работы с книгой замечаний и предложений и внесении изменений и дополнения в некоторые постановления Совета Министров Республики Беларусь".

Постановление Совета Министров Республики Беларусь от 30 декабря 2011 года № 1786 "Об утверждении Положения о порядке ведения делопроизводства по обращениям граждан и юридических лиц в государственных органах, иных организациях, у индивидуальных предпринимателей".

Административные процедуры осуществляются в соответствии с Указом Президента Республики Беларусь от 26 апреля 2010 года № 200 "Об административных процедурах, осуществляемых государственными органами и иными организациями по заявлениям граждан"

Об оплате труда в бюджетной сфере с 01.07.2021г.

Скачать файл: Перечень административных процедур, осуществляемых "Средней школой № 15 г.Мозыря имени генерала Бородунова Е.С."